Méhnyakrák elleni oltóanyagot hívtak vissza
Valencia tartományban két lány kórházba került az oltás után, egyikük még mindig az intenzív osztályon fekszik.A spanyol egészségügyi hatóságok 75 ezer adag méhnyakrák elleni oltóanyagot hívtak vissza, miután ketten is kórházba kerültek az oltást követően.
A Gardasil gyógyszergyártó termékét azt követően vonták vissza, hogy Valencia tartományban két lány kórházba került az oltás után, egyikük még mindig az intenzív osztályon fekszik. A másik beteget már hétvégén kiengedték a kórházból - számolt be a valenciai egészségügyi hatóság szóvivője kedden.
Mindkét fiatal lányt a múlt héten, egy nagy kampány keretében oltották be a humán papillomavírus (HPV) ellen, amely méhnyakrákot okozhat. Órákkal később rosszullétre panaszkodtak, végül kórházba mentek.
Addig is míg tisztázódik, hogy van-e összefüggés az oltóanyag és a lányok rosszulléte között, az egészségügyi minisztérium elrendelte a Gardasil piacon lévő 75.582 oltóanyagdózisának visszahívását.
2009-02-11Forrás: MTIKáros oltás Spanyolországban: vizsgálják az ügyet
A spanyol egészségügyi minisztérium ideiglenesen felfüggesztette a Gardasil (Magyarországon Silgard néven forgalomba került készítmény) egyik gyártási tételéből származó oltóanyag beadását. E lépésre elővigyázatossági okokból került sor, mivel két spanyol tizenéves betegedett meg a beoltás után. A spanyol egészségügyi minisztérium kivizsgálja a történteket, hogy megállapítsa a bekövetkezett események és az oltóanyagok közötti lehetséges összefüggéseket.
"A Merck szintén elemzés alá vonta a történteket és széleskörű vizsgálatot rendelt el az NH52670 számú gyártási tételre vonatkozóan. A mellékhatás-jelentések és a kérdéses gyártási tétel előzetes vizsgálatának jelenlegi állása szerint nincs olyan jel, ami arra utalna, hogy a gyártási tétel bármilyen szempontból problémát jelentene. A Merck a teljes körű kiértékelés eredményeit azonnal továbbítja a spanyol egészségügyi minisztérium felé, amint az eredmények rendelkezésre állnak" - közölte lapunkkal az MSD Magyarország Kft., az oltás hivatalos gyártója és forgalmazója.
Közleményükben hangsúlyozni kívánják, hogy a két jelentett esemény kivizsgálásának ideje alatt a spanyol minisztérium továbbra is folytatja a Gardasil többi gyártási tételéből származó oltóanyagok beadását. A kérdéses gyártási tétel nem került forgalomba Magyarországon.
A világ egészségügyi hatóságai - közülük legutóbb 2009 januárjában az Egészségügyi Világ Szervezet (WHO), valamint 2008 októberében az Egyesült Államok betegségmegelőzési központjai (US Centers for Disease Control, CDC) - megerősítették, hogy a Gardasil jó biztonságossági profillal rendelkezik - áll a cég közleményében.
A WHO semmilyen bizonyítékát nem találta olyan előzőleg fel nem derített súlyos mellékhatásoknak, melyek ok-okozati összefüggésben állnának az oltóanyag beadásával. Az oltóanyagból annak 2006 júniusában történő bevezetése óta világszerte 40 millió adagot adtak el, ebből közel 10 millió adagot Nyugat-Európában - olvasható.
Mint arról korábban beszámoltunk: több tízezer adag méhnyakrák elleni védőoltást vontak vissza Spanyolországban, mivel két tizenéves lány megbetegedett a vakcinától.
Az oltás utáni megbetegedés a kelet-spanyolországi Valencia tartományban történt, az egyik lányt már kiengedték az intenzív osztályról, a másikat még mindig ott ápolják. Mindkettőjüknek stabil az állapota. A lányok a múlt héten kapták a védőoltást a kormányzati vakcinázási akció keretében.
A vakcinát egész Spanyolországban forgalmazták, egy része az oltási programra volt fenntartva, más részét gyógyszertárakban árulták. Az oltást 2006 óta kaphatják a spanyol lányok. A vakcina véd a humán papillomavírus (HPV) leggyakoribb változatai ellen. A HPV vírus szexuális kapcsolat útján terjed, és méhnyakrákot okozhat.
Forrás: Hirszerzo.hu/Független HírügynökségSzendi Gábor:
Áttörés vagy átverés méhnyakrák ügyben?"Ha nem oltatod be ma lányodat, holnap majd méhnyakrákban hal meg!" Ma sommásan ez az üzenete a médiának, amely a áttörésről harsog a rákmegelőzésben. A csendes, de aggódo hangok alig hallatszanak. A média világszerte akarva-akaratlan felült a gyógyszeripar propagandának: a média hírt akar, a gyógyszeripar pedig forgalmat. Az érdekek tehát találkoznak.
Az Amerikai Orvosok és Sebészek Szövetsége (Association of American Physicians and Surgeons) honlapján "Cselekednünk kell! Leveleket kell küldeni a szerkesztőknek, hogy helyretegyük az új HPV fertőzöttséggel kapcsolatos állításokat" címmel közölt felhívást a tagokhoz. Ebből megtudható, hogy a Merck, bár felhagyott a HPV vakcina, a Gardasillal kapcsolatos lobbytevékenységével, a propaganda gépezet azonban teljes gőzzel dolgozik. A Merck azt sugallja, hogy a nő negyedében időzített bombaként ketyeg a HPV fertőzöttség és így méhnyakrák veszélye. Valójában a nők mindössze 2%-a fertőzött a legveszélyesebbnek mondott 16-os és 18-as HPV vírussal, és a fertőzöttség a legtöbb nőben két év alatt megszűnik, írja a felhívás, amely azzal végződik, hogy felszólítja az olvasókat, levelekben tiltakozzanak a szerkesztőknél, ha a HPV vírussal és oltással kapcsolatban félrevezető cikket olvasnak, továbbá világosítsák fel képviselőiket, ha az államukban be akarják vezetni a kötelező HPV oltást.
Szintén az AAPS szájtján olvasható a negatív mellékhatásokról is. Ezek szerint az oltással kapcsolatban már három halálesetről tudnak, ebből két lány 12-19 közötti volt. A Merck és az amerikai gyógyszerhatóság szerint a halálesetek nem függnek össze az oltással. Egyéb súlyos mellékhatásokat is leírtak, mint bénulás, epilepsziás rohamok, Guillain Barré szindróma (életveszélyes neurológiai betegség). A "nem súlyos reakciónak" minősített esetek közt olyanok szerepelnek, hogy "a lány légzése leállt, de később újraélesztették", egy másik pedig: "allergiás bőrreakciók, hazaküldték, otthon anyja hiába szólongatta, a lányt később újraélesztették". 42 terhes nőből az oltás után 18 tapasztalt negatív mellékhatásokat, amely a spontán vetéléstől a magzati abnormalitásokig terjedt.
Az AAPS által hivatkozott Dunne EF és mtsi. 2007-es vizsgálata (lásd. kivonatomat erről) azt igazolja, hogy a Gardasillal kivédhető két magas kockázatú HPV típus (16-os és 18-as) összességében nagyon alacsony százalékban fordul elő. Ez önmagában megkérdőjelezi a teljes körű oltás szükségességét. Mivel a fertőzöttség nem azonos a rák kialakulásával, hiszen sok nőben a fertőzés két év után spontán megszűnik (az immunrendszer elbánik a vírusokkal), a valódi rákkockázatnak kitett nők száma még alacsonyabb. Ráadásul a rák-kockázattal kapcsolatba hozható HPV vírusokból legalább 15 ismert, és a fertőzöttség gyakorisága a rákkockázatot jelentő HPV vírusokból 18%-28%. Ebből "fed le" 3.4%-ot a Gardasil, de csak akkor, ha a beoltott személy még nem fertőzött a 16-os és 18-as HPV által. Mivel a HPV vírusok nem csak szexuális úton, hanem bőr-bőr érintkezésen át is terjednek, a fiatal kor, a nemi élet hiánya nem feltétlen jelent fertőzöttség mentességet. A fiatal kori beoltás értelmetlenségéről szól Cindy Bevington: A kutató a HPV piac ellen című cikke. Hogy az oltás nem is oly veszélytelen, arra figyelmeztet még Dr. Sherri Tenpenny: A Gardasil veszélyessége kezd kibontakozni c írása is.
George F. Sawaya és mtsi.: HPV oltás - több válasz, több kérdés című szerkesztői írásukban a neves New England Journal of Medicine hasábjain két vizsgálatot elemeznek, amelyek a Gardasil hatékonyságát próbálták mérni szelektálatlan népességen. Ezen azt kell érteni, hogy nem vizsgálják, vajon a nő fertőzött-e a célba vett HPV vírussal, hanem egyszerűen beoltják próba-szerencse alapon. Végülis ez az oltási gyakorlat! Az eredmények lesújtóak, 100-130 nőt kell beoltani egy "találatért". És ez az egy találat csak a 16-os és 18-as HPV vírus ellen véd, nem tudni mennyi ideig, nem tudni milyen mellékhatásokkal. Az oltás kivédi a rákot okozó HPV vírusok 10%-át, de nem véd a rákot okozó fertőzések 90%-ával szemben. Az elemzés óvatosan, de burkoltan megkérdőjelezi azt a hurrá optimizmust, ami ma az oltóanyag terjesztését és a kötelező oltottság előírását szorgalmazza.Összességében úgy tűnik, megint működik a megszokott szcenárió: találj ki egy gyógyszert vagy oltást, ijessz rá az emberekre, hogy halálos veszély fenyegeti őket, győzd meg a politikusokat, hogy most megmenthetik a nemzetet, és sózd rá mindenkire gátlástalanul a ki tudja milyen veszélyeket is rejtő gyógyszeredet vagy oltásodat. A többit meg majd meglátjuk.
http://www.tenyek-tevhitek.hu/gardasil-human-papiloma-virus-oltas.htmCikkek a Gardasilról:
- Dunne, EF és mtsi.(2007): A HPV fertőzöttség gyakorisága nők körében az Egyesült Államokban
- Cindy Bevington : A kutató a HPV piac ellen
- Dr. Sherri Tenpenny: A Gardasil veszélyessége kezd kibontakozni
- George F. Sawaya és mtsi.(2007): HPV oltás - több válasz, több kérdés
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése