2010. március 19., péntek


Felszívódott az újinfluenza

Ausztriában

2010. március 19.

Véget ért az újinfluenza-járvány Ausztriában - közölte az osztrák egészségügyi minisztérium.

A héten már nem jegyeztek fel új H1N1-vírusos megbetegedést a kórházakban, sem az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulókon elvégzett szúrópróbaszerű vizsgálatokkal. Már egy kórházban sem ápolnak újinfluenzás betegeket Ausztriában.

A minisztérium ugyanakkor emlékeztetett arra, hogy az Egészségügyi Világszervezet értékelése szerint továbbra is több országra kiterjedő járványt, pandémiát okoz a vírus. A pandémiás helyzetet a WHO hirdette ki és a minősítés visszavonására is a WHO jogosult.

Ausztriában az oltások kezdete, tavaly november óta mintegy 278 ezer oltást adtak be. A legutóbbi adatok szerint 24-en haltak meg az újinfluenzával összefüggésben a 8,3 millió lakosú országban.


Komment: Ez 3,3%-os átoltottságnak felel meg, az influenza mégis eltünt. Az oltás hangos pártolói vajon miért hallgatnak Magyarországon? (meg Svédországban?)


és kommentár nélkül

" „A mai ember egyszerre végtelenül sérülékeny (mert biztonságfüggővé, kényelemfüggővé és jólétfüggővé vált), és ugyanakkor nosztalgiával viseltetik a hajdani korok veszedelmei iránt. Mi sem természetesebb hát, mint hogy ez az alapjában enyhe lefolyású járvány hatalmas félelmet vált ki belőle és valósággal megbabonázza" - olvassuk Chantal Delsoltól, a Magyarországon sem ismeretlen filozófustól a Le Figaróban.

A H1N1-es influenza olyasféle pánikot vált ki, mint egykor a kolera- vagy a pestisjárvány. Csakhogy a 14. és a 18. században pusztító pestis nyomán az érintett települések lakosságának 20-40 százaléka odaveszett, ezzel szemben ezúttal egyszerű influenzával van dolgunk, amely kellemetlen, a beteg emberekre veszélyes is, de alapjában véve egyszerű gyógymóddal leküzdhető.

Egyesek a politikát hibáztatják, mondván, hogy a kormányok nyilván így akarják elterelni a közfigyelmet a gazdasági nehézségekről. Egy másik értelmezés szerint a szenzációhajhász média a felelős. Egy vidéki lap például címoldalon jelentette, hogy belehalt egy ember az influenzába, csak néhány oldallal odébb volt olvasható, hogy számos egyéb, súlyos betegsége volt. Az újságok legitimitását az esemény adja meg. Csakhogy nem az események, hanem az anekdoták korát éljük. Azzal vannak tele a lapok, hogy milyen kifejezést talál sértőnek egy-egy társadalmi szervezet valamelyik politikus beszédében, vagy hogy a kiáradó patak elmosott két házat. Ezzel szemben az új típusú influenza valóságos eseménnyé duzzasztható fel. Végre valami, ami felizgathatja az olvasót. De ez sem elég magyarázat arra, hogy e műveletnek ily nagy sikere van.

A tömegtársadalom egyedeinek nincs önálló karakterük. Személyiségük forrása külső - véli Delsol. A tömeg névtelenjeinek van egy nagy félelme: rettegnek attól, hogy kitaszítják őket a tömegből, és ezzel megfosztják önazonosságuk, életerejük forrásától. Az influenzás ember megbélyegzetté válik, a többiek kerülik, mint a pestisest. Az egyenlők, a hasonlók társadalmában a többiektől különbözni nem sok jót ígér. Ráadásul korunk elkényeztetett embere minden sérülést rosszul visel, és végső kétségbeesés lesz úrrá rajta, ha csak egy haja szála is meggörbül. Vagy éppen a legkisebb konfliktusra is a legvehemensebben, a legagresszívabban reagál.

Vagyis hiába szűntek meg a fejlett világban a nagy háborúk, hiába küzdöttük le az éhínséget és az állami terrort, kortársaink e példátlan biztonságból nem merítenek nagyobb boldogságot. Lejjebb szállítják az ingerküszöböt, és ebben a helyzetben is tragédiát élnek át, csak aprócska események kapcsán. Az embernek szüksége van a félelemre és a boldogtalanságra. "

http://evergo.blogol.hu/


Az influenza Svédországban is elveszett.....

írta Giulio

Még egyszer utoljára az (H1N1) influenza témáról. A március 5.-i NA-ban találtam egy cikket a következő címmel: "Influenzan som försvann" (Az eltűnt influenza) "2009 az influenza éve lesz. A WHO riadót fujt és az Örebromässan előtt (itt rendezték be az oltási központot) tízezres sor alakult ki. De mennyire is voltunk betegek tulajdonképpen?" Nem különösebben. Ezt mutatják Försäkringkassan (TB) statisztikái. A NA annak nézett utána, hogy az itteni TB hány napra fizetett táppénzt szülőknek, akik beteg gyereket ápoltak otthon. (VABdagar). Ez egy egyszerű indikátora annak, hogy egy adott megye lakossága mennyire volt beteg egy adott periódusban.


A számok igencsak meglepőek.


Az októbertől januárig terjedő időszakban 20%-kal kevesebb napra fizettek TP-t mint az előző év azonos periodusában. Sőt az utóbbi 5 évet áttekintve 2009-ben volt ez a szám a legalacsonyabb.


A cikk további részében aztán mindenféle teóriák következnek az okokról. Van aki azt mondja, hogy mivel rengeteg kézfertőtlenítő fogyott ez lehet az oka. Aztán ezt cáfolják, hogy az csak egy kis részét akadályozhatta meg a fertőzéseknek, hiszen az influenza alapvetően légúti fertőzés.


Aztán egy kis áradozás, hogy milyen jó sokan (de mégsem elegen) oltatták be magukat. Az is előkerült, hogy azért komoly bajok voltak a szervezéssel. Gyorsan kifogytak a készletek, sosem tudták mikor jön a következő adag. Az emberek akkor is beálltak a sorba, ha nem volt oltóanyag, hogy hátha mégis, aztán mégsem. A gyerekek oltásával is gondok voltak. Nekik 2 oltás javasolt. Az elején megkapták az elsőt, aztán nem volt oltóanyag a másodikra. Az sem volt biztos egy darabig, hogy meg tudják-e oldani a 2. kört.

Ha visszanézitek az influenzáról szóló írásaimat, a bemásolt statisztikákat a járványról valamint a massvakcination megkezdéséről szóló írásokat, látható, hogy akkor kezdték a tömeges oltásokat, amikorra a járvány gyakorlatilag már lecsengett.


Ez a kis statisztika még nem az igazi, de azért valami.


Jó lenne ha otthon is rendelkezésre állnának pontos statisztikák arról, hogy volt-e pandemia egyáltalán, milyen volt a megbetegedési arány az oltottak és a nem-oltottak körében stb. Jó lenne látni azt a statisztikát is amire alapozza Falus elvtárs a kijelentését a 800 000 újinfluenza megbetegedésről kishazánkban!


Összahasonlításképpen: Svédországban a bejelentett esetek száma 2010 február 25.-ig 11 000.


A pontos statisztikák fontosságára különösen azon szaktekintélyek és szakújságírók figyelmét szeretném felhívni akik nemrégiben az ATV Hőmérő műsorában mélyrepültek.

Svédország

http://psycho.blog.hu




Nincsenek megjegyzések: