HA MÁR EGYSZER A GYEREKEKNEK MEGÍGÉRTEM...
Tisztelt Ügyészség!
2008. októberében, október 8-án, az egészségügyi miniszter nagy nyilvánosság előtt a következő kijelentést tette:
http://www.kormanyszovivo.hu/news/show/news_557?lang=hu
"A védőoltások után fizetett díjakról szólva Székely Tamás elmondta, a pneumococcus elleni védőoltásért nem kérhet pénzt az orvos, azonban 25 ezer forinttal megemelték a házi gyermekorvosok finanszírozását, és 10 ezerrel a vegyes praxisokét.
- Úgy gondolom, hogy hamis az az állítás, hogy többletfeladatot kell elvégezniük (az orvosoknak) és nem kapnak pénzt érte - fogalmazott a miniszter, aki hozzátette: az a háziorvos, aki a 0-2 éves korosztály oltását pénzért végzi, szankcióra számíthat."
MTI
Az 1997. évi 83. Tv. 18. §. 6. bekezdésének t/ szakasza expressis verbis megtiltja az OEP-nek, hogy a nem kötelező védőoltásokkal történő immunizálást finanszírozza.
Két lehetőség van: a miniszter hazudott, és az OEP jogszerűen eljárva nem finanszírozza ezt a tevékenységet.
A miniszter igazat mondott, akkor az OEP jogellenesen finanszíroz közpénzből olyan orvosi beavatkozást, amiért a beteg lenne köteles a díjat megfizetni.
Ez az OEP illetékesei részéről bűncselekmény is lehet. Legalább 1500 millió forintos tételről van szó, amit a kormány és az OEP közösen lop ki az oltóorvosok zsebéből.
Novemberben, majd egy hónap múlva december elején írásbeli kérdéssel fordultam Dr. Rendek Vilma mb. OEP igazgatóhoz, amiben közérdekű kérdésként a közpénzek felhasználásával kapcsolatosan azt firtattam, hogy az OEP finanszírozza-e bármilyen formában a nem kötelező védőoltásokkal történő immunizálást.
Ez nem csak a beadás díjazását érinti, hiszen több oltásnál (pl. Prevenar) a vakcina TB támogatással kerül gyógyszertári forgalomba. Ami szintén tilos a felhívott joghely alapján.
Az OEP-hez intézett kérdéseimet párhuzamosan elküldtem a Pénztár felügyeletét ellátó EBF-hez is, vizsgálatot kérve az ügyben.
Az OEP-től érdemi választ a mai napig nem kaptam. Lehetetlenné teszik, hogy közérdekű adatot megismerjek, ahhoz korlátozás nélkül hozzájussak, teszik mindezt bőven a 15 napos válaszadási határidőn túl, ismételt kérdésre is.
Sőt, ugyanúgy nem válaszolnak kielégítő módon az EBF által hozzájuk intézett kérdésre sem. A Felügyelet is kénytelen volt megismételni az OEP-hez intézett kérdéseit.(Szóbeli közlés.)
Ezzel az OEP-nél megsértik az AvTv-t, de lehet, hogy a BTK-t is, hiszen közérdekű adattal való visszaélés tényállása is fennforoghat.
Mindezen túlmenően a hivatali visszaélés sem zárható ki, hiszen nyilvánvaló, hogy az adott köztisztviselő(csoport) hatalmával jogellenesen visszaélve lépi túl hatáskörét, és nem teljesíti kötelezettségét. A károkozás pedig nyilvánvaló, ingyenmunkára kényszerítés történik.
Hűtlen kezelés a következő lehetőség. A rendelkezésre álló összegeket az OEP nem az adott célra fordítja.
Mindenesetre az látható, hogy a Pénztár kétségbeesetten igyekszik sáncolni, hiszen felettesét, magát az egészségügyi minisztert hozza védhetetlen helyzetbe ha válaszol, vagy saját magát, ha nem válaszol.
Úgy vélem, a hónapok óta tartó sumákolás, amihez az ÁNTSZ is szemrebbenés nélkül asszisztált, pusztán az összeg nagysága miatt is megköveteli a teljes felderítést.
Az agyonnyomorított egészségügyi alapellátás nem nélkülözheti munkája ellenértékét.
Mindezek alapján kérem a T. Ügyészséget, hogy az ügyben indítson vizsgálatot.
Ha kell büntetőeljárást.
Az ügyre vonatkozó teljes dokumentáció megtalálható az EBF-nél, és az OEP igazgatójánál.
Tard, 2009. 02.02.
Tisztelettel:
Dr. Keszthelyi Gyula,
kirabolt, kényszermunkára kárhoztatott háziorvos.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése