A kórházi orvosok vajon miért nem mennek el háziorvosnak?
Vennének 6-10 millióért egy praxist, (esetleg felét saját, másik felét rokoni kölcsönből) aláírnák a "kirúgási" lehetőséget is tartalmazó szerződést a tulajdonukból az önkormányzattal.
Dolgoznának pár évet, majd az önkormányzat szerződést bont, vagy nem hosszabbítja meg a szerződést (a tulajdonjog gyakorlást), és mehet az orvos.
Nyakán a saját és a rokoni milliós adósságokkal, esetleg még lakástörlesztés is. A kirúgás utáni hónaptól semmiféle járulékokat nem tud fizetni, de eladni sem tudja a praxisát, mert az önkormányzat befúrt oda valakit, és kapott hozzá működési engedélyt, ezzel pedig finanszírozást.
Az APEH ill. a bank pár hónap múlva elárverezi mindenét.
Igazán vonzó, de főleg perspektivikus ma praxist vásárolni, és elkezdeni körzetben dolgozni, NEM?
Ma beszéltem egy megyei ÁNTSZ jogi osztályvezetővel, aki azt mondta, hogy:
1) nem érti, hogy az ÖNÁLLÓ orvos által betöltött körzetben miért ne kaphatna az önkormányzat működési engedélyt. Szerinte az alapellátási és a területi ellátási kötelezettség ugyanaz, és ÖNÁLLÓ orvos jelenlétében is mind a kettőt az önkormányzat biztosítja.
2) nem érti, hogy a működési engedély önkormányzati kiadása miért lehetetleníti el gazdaságilag az ÖNÁLLÓ orvost? Bonyolultnak tartotta azt az összefüggést, hogy a működési engedély a finanszírozási "zseton".
Ilyen felfogás mellett megállapítható, hogy az önkormányzatoknak jelenleg zöld útjuk van a háziorvosi rendszerben dolgozó ÖNÁLLÓ orvosok tetszőleges arányú vagyonfosztásához, országosan.
Ez egy önkormányzatok által vezényelt alapellátási rémuralom az országban!
Az alábbi szervek „semmit nem értünk” című megsemmisítő támogatásával.
Így a tulajdonjogból és annak mindenekfelett álló törvényi védelméből egy degenerált, lealacsonyított megbízásos munkaviszony lett, az alábbiak összehangolt, tolvaj összefogásával.
A pert az orvos számára úgy gazdaságilag, mint időben végig vinni lehetetlen. Erre van építve az önkormányzat indítású ÁNTSZ, Pénztár, MOK és OALI támogatásos háziorvosi vagyonfosztásos rendszer.
Mennyire előrelátó az a fiatal orvos, aki ezeket tudva praxisvásárlás mellett dönt?
Mi lesz az idős, krónikus beteg, közel 3000 háziorvossal? A legfontosabbak a "Döbrögit" játszó önkormányzatok!
Számukra (ezzel az orvosok ellehetetlenítésére) lett átírva a törvény és a Vhr, különösen 2012. júliustól.
Kinek az érdeke, és kinek jó ez? A betegeknek vagy az orvosnak? Kétlem!
Potenciális gazdasági, egzisztenciális, jogi katasztrófa ma ÖNÁLLÓ orvosnak lenni!Ellenérveket szívesen látnék itt! Akár a másik oldal is megkísérelhetné a magyarázkodást, bár úgy gondolom, hogy reménytelen lenne, csak további olaj a tűzre.
Dr. Ugrai Tamás
KOMMENTEK:
2. GE
2012. 08. 10. 8:41@Giulio történésze: nem értem a tisztifőorvosokat.
Egyik-másik közokirathamisítási ügy elég menthetetlennek látszik. Arra is számítani kell, hogy kényszeríteni próbálják őket arra is, hogy ne csiripeljenek majd a kényszerítésről hanem szépen vigyék el a balhét. A helyükben először írásba kérném az utasítást vagy rögzíteném amikor szóban érkezik. és azonnal teljesíteném a feljelentési kötelezettséget hivatali visszaélés alapos gyanújával. Ez az egyetlen jogilag védhető út.
3. Giulio történésze
2012. 08. 10. 8:55@GE Nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy őket pofozzák fel...El sem tudtak képzelni eddig ilyen szituációt.
4. drklaci-hazugságvizsgáló
2012. 08. 10. 12:35többek között az alábbiak miatt is jó háziorvosnak lenni:
1. a bejelnetkezett betegek száma krónikusan ,kb. 6-10% kevesebb az oejep szerint, igy azért potom 5% havi kártyapénzt kivesznek a zsbeedből...
2.
a kincstári juttaás-halottvizsgálat,járványügy egy az egyben ellopja az ojep,össze-vissz hazudik (kőrösi szinten) ez évei kb. 450.000 Ft veszteség orvosnként, folymatosan,évek óta..
3.
általában ?! mindnet meg kell csinálni, DE ingyen :nem kötelező oltás,pl. Prevenar,amit az ántszcsé, a gumicsizmás "rábeszél" a védőnőre, ha nem ojtol, akkor meg berzenkednek, hogy nem fogy az oltóanyag..,
(vagy mint ma-nem először-igazolsá gyóygszersegélyhez!! mert soka havi gyóygsrkiadása...megnéztem, a két gyóygszer költsége nincs 500 forint,DE nekünk IGAZOLNI KELL...
4.
a finanszirozási összegből kell eltartani a praxist, fizetni a rendelőtől a benzinig mindent( ja és a boromi újitások árát is mi fizetjük:lásd vonyalkód,amikoris harmadidő alatt kell cserélni a tonert a sok hülye vonalazás miatt (egy toner 10-18 ezer között)...
mellesleg nem vagyunk csak közelláták,nem úgy mint a bkv-máv,akinek lehet tartozása,nekünk nem lehet:mert ugye a törvény előtt mindneki egynelő...540 ezret kapok finanszirozást,150 a rendelőre (villany,telefon,benzin,gyóygsrestb.)260 az orvosnak,130 az asszistensnek, a járulékot meg görgetném nembefizetve,mint a bkv, vagy egy csomó "gazdálkodó" cég,akik rajta vannak az adóslistán 5 éve,és dolgoznak?!
5.
meg kell szokni, hogy meg kell szopni,hogy mi vagyunk a kapuőr,ezért nekünk mindenki parancsol,diktál,utasit,a betegnek mondja, hoyg a háziorvos dolga: beutaló,uatzási,betegszállitás,magánrendelésre labor, üzemorvosnak labor, focistának ekg...
sőt újabban a szemetes is én vagyok, mert csaknem mindnen második beteg azért jön, mert kijött a kórházból,szakrendelőből,"nem mondtak semmit" és tőlem kérdezi mia további teeendő?!
6.
vidéken jó lenni, el kellne mennem 10 nap szabira legalább,tanulnom a szakvizsgára, de 7 napra tudok, mert annyi itt a háziorvos, hogy 2 helyetes sem tud helyettesiteni,mert ő is helyttesit, meg közben az ántszcsé"megbizta" ztartósna üres körzet helyettesitésére, vagyis rendle-megbizott körzethelyettes, meg 2 praxisban a papir szerinti helyettes, igy jó esetben mondjuk napi 100 kilómétert rohangál..
7.
van aztán még az ügyelet,ami ugye tudjuk miért van, és abban is KELL részvenni, némi bicskanyitogató kényzserités után,törvénysérteve,hétvégén 2 napot,félpénzért, úgy hogy nem tudom pl. igazolják-é-e a túlmunkát,ahogy a törvény előirja..
dióhéjban ennyit..
- 12-08-11 - írta Giulio történésze
A 96/2003. Kr. 19. §. h) pontjaként 2012. július 1-én lépett hatályba az a módosítás, hogy az ÁNTSZ az önkormányzat és a háziorvosi szolgáltató közötti szerződés felbontása esetén a működési engedélyt visszavonja.
(Ne foglalkozzunk most azzal, hogy ez a módosítás alkotmányellenes, minket a jogalkotó nem tud már meglepni.:-))
A fenti módosítást fordítsuk le hétköznapi magyar nyelvre.
Azt jelenti, hogy a hatálybalépés dátuma ELŐTT minden olyan ÁNTSZ határozat, amely a működési engedély visszavonását eredményezte, indoklása pedig az önkormányzat részéről történő szerződésbontás volt, jogellenes, de vélhetően kriminális aktus is volt.
Ezek a határozatok tehát semmisek. 2012. június 30-ig az ÁNTSZ egyetlen esetben sem vonhatta volna vissza senkitől a működési engedélyt a szerződésbontásra hivatkozva. Emlékezzünk Nyíradonyra például.
Az ÁNTSZ hamis, de legalábbis érvénytelen közokiratok tömegével manipulálta a háziorvosokat, jogfosztást, vagyonfosztást okozva, mindezt nyilvánvalóan szándékosan, hiszen a tisztifőorvosok nagy többsége írni, de még olvasni is tud.
A legtöbb ilyen esetben az orvos a praxisjogát is elvesztette, ami pedig milliós értékű tulajdon. De ehhez még egyéb vagyoni, és nem vagyoni jellegű kártérítési igény is kapcsolható
A tulajdonhoz kapcsolódó jogsérelmek pedig nem évülnek el. Vagyis bárkinek, bármikor lehetősége van arra arra, hogy az ÁNTSZ fenti jogsértési rutinjára hivatkozva kártérítésért perelje a hatóságot, és ezt nagy valószínűséggel meg is fogja nyerni.
Nem elhanyagolható szempont, hogy ebből az aspektusból vizsgálva az ÁNTSZ gyakorlatilag egy szervezett bűnbandaként működött éveken keresztül, a szemünk előtt.
Az is világos, hogy mindez nem történhetett volna meg kormányzati szintű bűnpártolás nélkül. Ebben a kérdésben a bolsevikok és a nácik teljesen egyformán viselkedtek.
A perekben a bírók az egészből nem értettek semmit, ami rájuk sem vet túl jó fényt.
Miután ismerem a magyar orvosok önvédelmi késztetésének hihetetlenül alacsony szintjét, senkit nem biztatok semmire.
Viszont úgy gondoltam, hogy a lehetőséget a birkáknak is meg lehet adni ahhoz, hogy harapjanak. Sok jogász, orvosjogász felismerheti az ebben a post-ban vázolt lehetőségben, hogy több orvos képviseletében nagyon kevés munkával nagyon sok pénzt kereshessen.
A jogellenesen végiggarázdálkodott éveket éppen a kormány leplezte le a most hatályba léptetett módosítással. Kihagyhatatlan ziccer. Érdekes, hogy a MOK ezt nem veszi észre.
Sem a FAKOOSZ.
A Kasszaorvosi Szervezet viszont észrevette.:-) Igaz, hogy szóltam...
Nekem több tisztifőorvos beismerte négyszemközt, hogy értik a jogszabályokat. Azt is értik, hogy jogsértő határozatokat hoznak. Azonban erre a feletteseik kényszerítik őket jogellenes eszközökkel. A felettesek pedig nyilván kormányzati nyomás alatt kurvulnak el. A strici tehát a kormányzat szintjén osztogatja az utasításokat a prostijainak.